10455 TRAVERTINO SILVER
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 10455 |
| Color | GREY |
| Bundle | No |
| Type | MARBLE |
| Finishing | HONED AND CEMENT FILLED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 263cm / 104inch |
| Height | 154cm / 61inch |
| Thickness | 2.0cm / ¾inch |
| Weight | 255kg |
| Block | 10455 |
| Color | GREY |
| Bundle | No |
| Type | MARBLE |
| Finishing | RAW |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 45 |
| Length | 263cm / 104inch |
| Height | 154cm / 61inch |
| Thickness | 2.0cm / ¾inch |
| Weight | 255kg |
| Block | 10455 |
| Color | GREY |
| Bundle | No |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED FILLED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 2 |
| Length | 263cm / 104inch |
| Height | 154cm / 61inch |
| Thickness | 2.0cm / ¾inch |
| Weight | 255kg |